Almanya’da İş Bulma

ALMANYA’DA KOLAYCA İŞİNİZİ BULUN!

Almanya’da yeni bir hayata başlamak istiyor ama size uygun bir işi nasıl bulacağınızı bilmiyorsanız doğru adrestesiniz!

Almanya’da niteliklerinize, eğitiminize ve beklentilerinize uygun bir iş bulmak kolay değildir. İş ararken birçok soru aklınıza gelir ve bu soruların hepsine doğru cevapları bulabilmek her zaman mümkün olmaz;

  • İş aramak için hangi eyaleti ve şehirleri seçmeliyim?
  • Ne kadar maaş alırım?
  • İş yerinde çalışma şartları ve koşulları nedir?
  • Almanya’da sosyal ve hukuksal haklarım nelerdir?
  • İş sözleşmemdeki maddeleri anlamadım ne yapacağımı bilmiyorum!
  • Almanya’da çalışacağım firma hakkında doğru bilgileri nasıl alabilirim?
  • Çalışacağım şehirde nerede kalabilirim? En uygun konaklama seçenekleri hangileri?

Soruları çoğaltmak mümkün. Kafanızda bu benzeri birçok soru varsa cevaplarını bilmiyorsanız ve bu yüzden Almanya’ya gitmekten çekiniyorsanız gelin bu soruların cevaplarını birlikte bulalım hem de hızlı ve kolay bir şekilde!

Attalia Global Danışmanlık’ın çözüm ortağı işbirliği yaptığımız şirketler Personelvermittung, Almanya’da faaliyet gösteren bir Yetkili İnsan Kaynakları firmasıdır ve tüm Almanya’da personel arayan firmalara, ihtiyacı olan personelleri istihdam etmektedir.

Eğer Almanya’da mesleki denkliğinizi aldıysanız ve mesleğinizle ilgili gerekli Almanca bilgisine sahipseniz, iş birliği yaptığımız şirketlerle profesyonel danışmanlığında Almanya’da hayalinizdeki işi birkaç adımda kolayca bulabilirsiniz.

  • Almanya’daki iş ilanları sayfamızda, işbirliği yaptığımız şirketlerle iş ilanlarının detaylarına bakabilir ve size uygun bir iş gördüğünüz de bu ilanlara başvuru yapabilirsiniz.
  • Ön başvurunuzun kabul edilmesi halinde iş birliği yaptığımız şirketlerle İş ve Meslek Danışmanları sizinle irtibata geçerek iş hakkında detaylı bilgi verirler. Danışmanlarla yaptığınız görüşme sonucunda işe uygun bulunmanız haline işverenle birebir son görüşme yaparsınız.
  • İşverenle yaptığınız görüşmede işveren sizi işe kabul ederse iş birliği yaptığımız şirketlerle, sizin en kısa sürede Almanya’da işbaşı yapmanız için gerekli işlemlere başlar. İş sözleşmenizin hemen hazırlanır ve çalışma vizesi için gerekli olan belgelerle birlikte Attalia Global Danışmanlığa ulaştırılır. Sözleşme ve gerekli diğer belgelerin Türkiye’ye gelmesinden sonra Attalia Golabal’in profesyonel Göç danışmanları vize için gerekli işlemlere başlar. Vize randevusunun alınması ve vize dosyasının hazırlanmasından sonra vizenizi alırsınız ve Almanya’da yeni bir hayata başlarsınız!