Almanya Göç Danışmanlığı

Göç Danışmanlığı

Attalia Global Danışmanlık, Almanya’da yeni bir hayata başlamak isteyen, niteliklerine uygun bir işte daha iyi maaşla çalışmak isteyen herkese kişiye özel Göç Danışmanlığı hizmeti vermektedir.

Nasıl çalışıyoruz?

Tüm müşterilerimizin 4 adımda kişiye özel hazırladığımız Göç planı ile Almanya’ya gitmesi için danışmanlık veriyoruz.

1- Kişiye özel durum analizinin yapılması: Tüm müşterilerimizin, mesleği, deneyimleri, mesleki eğitimleri, Almanca dil bilgisi, Almanya’daki iş ve yaşam hedefleri onlarla birlikte analiz edilir. Yapılan analizin sonucuna Almanya’ya en kolay en doğru yoldan gidebilmeleri için izlenecek plan oluşturulur.

2- Almanya’ya gidiş için gerekli hazırlıkların yapılması: 2. Aşamada, müşterimizin mesleki eğitiminin denkliği için gerekli evrakların hazırlanması ve denklik başvurusunun yapılması, Almanca CV’nin hazırlanması, iş arama motorlarına başvuruların yapılması, İş bulması halinde İş sözleşmesinin temin edilmesi sağlanır.

3- Çalışma ve İş Arama Vizesi için Dosyanın hazırlanması: Mesleki eğitim denkliği alan Üniversite mezunu müşterilerimiz Almanya’da 6 ay süreli ş arama vizesi alabilirler. Denkliği gelen, İş bulan ve sözleşmesi gelen müşterilerimiz ise doğrudan çalışma vizesi alabilirler. İster iş arama vizesi olsun ister çalışma vizesi olsun vize için gerekli evrakların hazırlanması, vize randevusunun alınması, Vize görüşmesine müşterinin hazırlanması için müşterilerimize bire bir danışmanlık verilir.

4- Almanya vizesini alıp Almanya’ya giden müşterilerimiz, Almanya’da da bizden kesintisiz destek almaya devam ederler. İş arama vizesi ile Almanya’ya giden müşterilerimiz, talep etmeleri halinde ekstra ücretini ödemek kaydıyla Almanya’da aşağıdaki hizmetlerden birini, birkaçını veya hepsini alabilirler
Almanya’da Ekstra ücret ödeyerek alabileceğiniz hizmetlerimiz;

• Havalimanı karşılama

• Almanya’da konaklama organizasyonu: İsteyen Müşterilerimiz için Almanya’da kalacakları şehirde konaklama için en uygun konaklama seçenekleri belirlenerek müşterimizin seçtiği konaklama yeri ayarlanır.

• Çalışma ve Oturma izin işlemleri: Almanya’ya giden müşterilerimiz, işe girdiklerinde çalışma ve oturma izin işlemleri ile ilgili profesyonel hizmet alabilirler. Başvurular için gerekli belgelerin hazırlanması, formların doldurulması, başvuruların yapılması, ilgili harçların doğru bir şekilde yatırılması işlemlerinde danışmanlarımız müşterilere birebir hizmet vermektedir.

• Aile birleşimi: Almanya’da çalışmaya başlayan müşterilerimiz, Türkiye’de kalan ailelerini Almanya’ya getirmek istedikleri zaman isterlerse Aile Birleşimi konularında da profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirler. Aile birleşimi için gerekli olan belgelerin hazırlanması, Türkiye’deki aile fertleri için vize randevularının alınması ve vize dosyalarının hazırlanmasında profesyonel ekibimiz müşterilerimize ve ailelerine danışmanlık hizmeti vermektedir.